O projekte (in Slovak)

O projekte:
bratilsava audio tourBratislava Audio Tour je projekt, ktorý prináša niekoľko noviniek unikátnych na slovenskom Internete:

Je to prvý sprievodca Bratislavou písaný priamo pre audio nahrávku. Viac ako štyridsať minút anglicky hovoreného textu približuje najzaujímavejšie miesta hlavného mesta Slovenska.

Nahrávka je vo formáte MP3, čo zabezpečuje jeho univerzálnu použiteľnosť na MP3 prehrávačoch, väčšine mobilných telefónov, počítačoch a PDA. Je distribuovaný výhradne cez Internet, takže nie je nutné žiadne posielanie poštou, či dokonca nakupovanie v kamennom obchode.

Cena za kompletný balík je 4.90 EUR. Užívateľ sa k nahrávke dostane okamžite po zaplatení, bez zbytočného čakania.

O autoroch:
Braňo Pokrivčák – autor námetu a scenára k audio sprievodcovi, webmaster stránky Bratislava-AudioTour.com. Vyštudovaný historik a dlhoročný bratislavský sprievodca sa dnes viac realizuje v marketingu a informačných technológiách.
Curtis Irwin – americký “hlas” audio sprievodcu a spoluautor scenára. Posledných 7 rokov žil v Bratislave a Košiciach.

Viac informácií:

Bratislava Audio Tour pozostáva z jedenásť skladieb v celkovom trvaní viac ako 40 minút.  Približuje v anglickom jazyku najzaujímavejšie miesta centra moderným spôsobom – vo forme populárnych MP3 súborov. Návštevník si ich môže prehrať z internetových stránok www.Bratislava-AudioTour.com do svojho MP3 prehrávača a počúvať výklad individuálne počas prechádzky mestom.
Bratislava sa týmto projektom zaradila medzi popredné svetové metropoly, ktoré už podobného audio sprievodcu majú, či už je to New York, Londýn alebo susedná Viedeň. Je určený pre individuálnych turistov a biznis návštevníkov, ktorí hľadajú základné informácie o Bratislave a nemajú čas na organizovanú prehliadku so sprievodcom. Súčasťou súborov je preto aj mapa centra s vyznačenou trasou a jednotlivými zastávkami. Autormi projektu Bratislava-AudioTour.com sú dvaja nadšenci – Slovák a Američan – ktorí majú Bratislavu radi a mali pocit, že podobná ponuka v ich meste chýbala.

“Dúfame, že týmto projektom naštartujeme aj ostatné mestá a inštitúcie”, hovorí autor projektu Braňo Pokrivčák. “Takmer každý zahraničný návštevník dnes cestuje s MP3 prehrávačom – či už samostatným zariadením alebo na mobilnom telefóne alebo počítači. MP3 audio sprievodca je preto ideálnym a efektívnym spôsobom, ako bez väčších investícií spropagovať nielen prehliadku miest, ale aj vnútorné priestory – výstavy, galérie a múzeá.”

Američan Curtis Irwin, ktorý nahovoril audio sprievodcu, dodáva: “S nadšením som prijal ponuku zúčastniť sa na tomto projekte. V Bratislave som žil ostatných viac ako 6 rokov, ale i napriek tomu som sa pri tejto práci dozvedel o mnohých bratislavských zaujímavostiach, o ktorých som predtým ani netušil.”

Súčasťou projektu Bratislava-AudioTour.com je aj blog, prinášajúci v angličtine zaujímavosti a najnovšie informácie zo života mesta.